Yazdır Büyült Küçült

G.O.S.B., D-100 Karayoluna 7 Km., TEM Otoyolunun Şekerpınar gişelerine 5 Km., Çamlıca gişelerine 35 Km., Derince Limanına 45 Km., Gebze Tren İstasyonu’na 8 Km., Sabiha Gökçen Hava Limanı’na 15 Km. uzaklıktadır.

 

Karayolu


1.Alternatif


İstanbul"dan GOSB"a geliş (TEM- O2) : GOSB"a İstanbul"dan Ankara istikametine doğru ulaşmak için Tem (O2) Otoyolunda bulunan Anadolu Gişelerinden çıktıktan sonra sağda Çayırova, Bayramoğlu ve Şekerpınar- Eskihisar tabelalarını görene kadar devam edin. Belirtilen çıkışa girin ve gişelerden geçin, sağa dönmeyip düz devam edin. Üst yolun altından geçip, hemen sağda Gebze Organize Sanayi Bölgesi tabelasını görünce sağa dönün. Üst yola çıkınca sağa veya sola dönmeden düz devam ettiğinizde önce TOSB girişi ile karşılaşacaksınız, TOSB girişini geçip, devam edince solda GOSB girişini göreceksiniz.

Bir ikinci ve daha kısa olan yol ise üst yola çıkınca karşınıza çıkan ilk dört yolda görebileceğiniz GOSB Kuzey tabelasını izlemek yani göbekten sola dönerek düz devam etmek. Düz devam ettiğiniz de sağda yine önce TOSB girişini göreceksiniz, ardından GOSB kuzey girişi sağda karşınıza çıkacak.

 

2.Alternatif


İstanbul"dan GOSB"a geliş (E5) : E5 karayolundan Ankara istikametine doğru giderken tuzla tabelalarından sonra Çayırova-Bayramoğlu sapağından dönerek, İstanbul tabelalarını takip edin. Sağda Şekerpınar tabelalarını görünce sağa dönün ve devam edin. Üst yola çıkınca sağa veya sola dönmeden düz devam ettiğinizde önce TOSB girişi ile karşılaşacaksınız, TOSB girişini geçip, devam edince solda GOSB girişini göreceksiniz.

Bir ikinci ve daha kısa olan yol ise üst yola çıkınca karşınıza çıkan ilk dört yolda sola dönerek düz devam etmek. Yani GOSB kuzey tabelasını izleyerek, düz devam ettiğiniz de sağda yine önce TOSB- girişini göreceksiniz, ardından GOSB kuzey girişi sağda karşınıza çıkacak.

 

3.Alternatif


Ankara"dan GOSB"a geliş (TEM- O4) : Ankara istikametinden GOSB"a doğru gelirken sağda Bayramoğlu tabelasını görünce sağa dönün ve gişelere doğru devam edin. Gişelerden geçip, sağa dönmeyip düz devam edin, üst yolun altından geçip, sağda GOSB tabelası görünce sağa dönün. Üst yola çıkınca sağa veya sola dönmeden düz devam ettiğinizde önce TOSB girişi ile karşılaşacaksınız, TOSB girişini geçip, devam edince solda GOSB girişini göreceksiniz.

Bir ikinci ve daha kısa olan yol ise üst yola çıkınca karşınıza çıkan ilk dört yolda sola dönerek düz devam etmek. Yani GOSB kuzey tabelasını izleyerek, düz devam ettiğiniz de sağda yine önce TOSB- girişini göreceksiniz, ardından GOSB kuzey girişi sağda karşınıza çıkacak.

 

4. Alternatif 

 

Gebze İzmit Otobüs Ulaşımı

 

Çayırova-İzmit arasında faaliyet gösteren Gebze koop. firması, TEM (0-4) otoyolunu kullanmaktadır. Gebze’de Mobil benzin istasyonunda inildiğinde, servisler sizi Mutlukent’e kadar ulaştıracaktır. Mutlukent-GOSB arası, köy minibüsleri kullanılacaktır.

Mutlukent’ten, sabahları 07:00-07:15-08:00 saatlerinde, direkt olarak İzmit yönüne firma araçları kalkmaktadır. Yolculuk yaklaşık olarak 35 dakika sürmektedir.


Esenler Otogar -Gebze Otobüs Ulaşımı

 

Esenler-Gebze arası faaliyet gösteren Gebze Koop. firması otoyoldan gidip gelmektedir. Gebze Akse sapağındaki firma terminaline getirilen yolcular, bölgemize terminal önünden geçmekte olan çevre köylerin minibüsleri ile ulaşmaktadırlar. Yolculuk yaklaşık olarak 1,5 saat sürmektedir.

Ayrıca, Esenler’den şehirler arası otobüs firmalarından Gebze’ye giriş yapan bütün araçlarla, Gebze Mobil durağına kadar gelinerek, oradan Gebze şehir içindeki Kocamustafa paşa camii yaninda bulunan Fettahoğlu market arkasından kalkmakta olan köyler minibüsleri ile bölgeye kadar ulaşılmaktadır. (Mobil durağından Kocamustafa paşa camii’ne yine minibüsler ile veya taksi ile gelinebilmektedir.)


Harem -Gebze Otobüs Ulaşımı

Harem"den şehirler arası otobüs firmalarından Gebze’ye giriş yapan bütün araçlarla, Gebze Mobil durağına kadar gelinerek, oradan Gebze şehir içindeki Kocamustafapaşa camii yanında Fettahoğlu market arkasından kalkmakta olan çevre köylerin minibüsleri ile bölgeye ulaşılmaktadır.

 

Trenyolu


Haydarpaşa-Gebze Tren İstasyonu arasında banliyo çalışmaktadır.
Gebze tren istasyonundan, Gebze şehir içindeki Kocamustafapaşa camii yanında Fettahoğlu market arkasından kalkmakta olan çevre köylerin minibüsleri ile bölgeye kadar ulaşılabilmektedir.

 

Havayolu


Atatürk Havalimanı

Atatürk Hava Limanından servis, Haydarpaşa"ya kadar yapılmaktadır.Daha sonraki aşamalar için Harem-GOSB ulaşımı kullanılmalıdır. 

 

Sabiha Gökçen Havalimanı

Gebze istikametine konulan bir servis bulunmamaktadır. Hava limanı servisi Bostancı deniz otobüslerinin bulunduğu yere kadar yapılmaktadir.


Denizyolu


Arabalı Feribot (Eskihisar Topçular)

Her yarım saatte bir karşılıklı olarak seferler mevcuttur. İhtiyaca göre sefer sayısı artabilmektedir. Her türlü araç girişine müsait olup, ulaşım 20 dakika içinde tamamlanmaktadır. Bursa istikametine gidiş-geliş için kullanılabilir.