Yazdır Büyült Küçült

Günümüzde, ekonomik ve toplumsal kalkınmada belirleyici olan en önemli kriter ülkelerin ve şirketlerin Ar-Ge'ye yaptıkları yatırımdır. Bilgi çağı, akılla kazanılan değerlerin hayata geçirilerek rekabet gücüne yaptığı çarpan etkisinin ön plana çıktığı bir dönemdir.Multiplan, Ar-Ge ve akıl emeğine yaptığı yatırımlarla fark yaratmayı hedefleyen bir üretim şirketidir. Multiplan vizyonunun gerçekleşmesini hızlandıracak, müşterilerinin hayatlarını değiştirecek, stratejileriyle uyumlu veya bu stratejiler üzerine etkisi olabilecek fikirleri araştırmakta ve geliştirmektedir.

 


Uygulamalı Araştırma faaliyetleri kapsamında öncelikli hedef; Multiplan müşterilerinin faaliyet alanlarımız kapsamında bilgi ve teknoloji ile çözülebilecek problemlerini belirlemek ve bu alanlarda Ar-Ge yaparak tekniğin bilinen durumunun ötesinde çözümlerin hayata geçmesini sağlamaktır.

 


Hedefimize ulaşabilmek için; teknoloji trendleri, makine parkurları yakından takip edilmekte ve özellikle "alternatif enerji ve enerji tasarrufu" ile ilgili projelerde çalışılmakta. Stratejik araştırma alanlarımıza giren konularda dünyadaki lider kimya, enerji, yapı ve yalıtım şirketleriyle işbirliği yapılarak ilerlenmekte, bu alanlarda fark yaratacak çözümler bulunmakta, testler ve deneme üretimleri yapılmaktadır.