Yazdır Büyült Küçült
24-08-2011 Nuh Challenge 2011 büyük beğeni topladı

Nuh Group’un organize ettiği ve bu yıl üçüncüsü yapılan “Nuh Challenge 2011” golf turnuvası 28- 29 Mayıs tarihleri arası İstanbul Kemer Golf & Country Club’ta gerçekleşti. İki gün süren ve çekişmeli maçlara sahne olan turnuvaya 44’ü bayan olmak üzere toplam 200 sporcu katıldı.

 

Yaptığı büyük organizasyonlar tüm gözleri üzerine çeken Nuh Group bir büyük organizasyona daha imza attı. Türkiye’nin saygın işadamlarının yoğun ilgi gösterdiği “Nuh Challenge 2011” golf turnuvası 28-29 Mayıs tarihleri arası İstanbul Kemer Golf &Country Club’ta gerçekleşti. Turnuva sonunda Gross’da erkeklerde birinciliği Jae Woo Shım kazanırken, bayanlar gross birincisi Lorı Blın oldu. Minikler kategorisinin birincisi ise Sadettin Saran’ın kızı Lal Saran oldu.

 

Renkli görüntülerin yaşandığı ve büyük çekişmelere sahne olan turnuvada 3 gruptan oluşan erkekler kategorisinde Mens Cat A grubunda Ali Rıza Veziroğlu 38 puanla birinciliği elde ederken Mustafa Özdemir 37 puanla ikinci aynı puana sahip olan Cankut Bilir ise üçüncü oldu. Mens Cat B grubunda Erdal Durukan topladığı 41 puanla birinci olurken, Durukan’ı Kadir Aydın(38 puan) ve Osman Esen(37 puan) takip etti. Mens Cat C grubunda ise Ankara Golf Kulübü’nden Hüseyin Aslan 41 puanla birinci olurken aynı puanla Klassis Golf Kulübü’nden Ercan Özsivri ikinci ve 39 puanla Cenk Ceyısakar üçüncü oldu.

 

BAYANLARIN KRALİÇESİ LORI BLIN

İki gruptan oluşan bayanlar kategorisinde ise turnuvaya damgasını 2 kupa kazanan Lorı Blın vurdu. Büyük çekişmeye sahne olan Ladies Cat A grubunda İstanbul Golf Kulübü’nden İlkin Durukan birinci, yine aynı kulüpten Serra Tokar ikinci ve Kemer Golf Country Club’tan Ruhsar Gül Gürer ise üçüncü oldu. 30 sporcunun yarıştığı Ladies Cat B grubunda ise 43 puanla Lori Blın birincliği elde ederken, 39’şar puanla Zeynep Gazioğlu ikinci ve Nida Çandarlı üçüncü olarak yarışmayı tamamladı.

 

LAL FIRTINASI

Minikler kategorisinde ise Lal Saran fırtınası yaşandı. Başarılı bir oyun sergileyen minik sporcu Saran Lal topladığı 43 puanla Junior Cat grubunda birinciliği elde ederken, Hyun Young Shım (39 puan) ikinci ve Emir Biter (39 puan) üçüncü oldu. Turnuva sonrası başarılı olan sporculara ödülleri verilirken organizasyonu düzenleyen Nuh Group Yönetim Kurulu Başkanı Başar Nuhoğlu kısa bir konuşma yaptı. Turnuvaya katılan herkese teşekkürlerine sunan Başkan Nuhoğlu, “Turnuvamızı bizlerle birlikte paylaştığınız için sizlere sonsuz şükranlarımı sunuyorum. Sizlerle birlikte turnuvamız daha güzel ve anlamlı geçiyor. Dereceye giren arkadaşlarımızı da huzurlarınızda kutluyorum” diye konuştu.

Web Tasarım - Acıbadem Medya