Yazdır Büyült Küçült
09-04-2012 Multiplan'dan Türkiye'de Bir İlk

Multiplan Yalıtım Sistemleri Ege Temsilcisi Bülent Kabil enerji tasarrufu sağlayan TPO  membranlarını Türkiye'de ilk defa bir havalimanı şantiyesinde uyguladıklarını söyledi.

 

Sentetik ürün pazarında Avrupa'nın en büyük firmalarından biri olan Multiplanın Türkiye fabrikasında üretilen TPO membran,  Milas Bodrum Uluslararası Havalimanı Dış Hatlar terminalinin çatısında kullanıldı. 17 bin metrekare alan üzerine uygulanan çalışma yaklaşık 50 günde tamamlandı.

 

TPO MEMBRAN ÇEVRE DOSTU
Türkiye'de ilk defa bir havalimanın çatısında kullanılan TPO membran, içinde ağır metaller bulundurmadığı için çevre dostu olarak biliniyor. Ayrıca ışınımları yansıtma özelliğinden dolayı enerji tasarrufu da sağlıyor. Multiplan Yalıtım Sistemleri Ege Temsilcisi Bülent Kabil, Multiplan olarak Türkiye'de bir ilki gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadıklarını söyleyerek, "TPO membranı iş ortağımız Delta mühendislikle  11 kişilik bir ekiple 50 gün gibi bir sürede, 17 bin metrekarelik bir alan üzerine uyguladık. Çevre dostu olarak bilinen TPO membran, Türkiye'de ilk defa  uluslararası bir havalimanın çatısında kullanılmıştır. Multiplan olarak bir ilki gerçekleştirdiğimiz için bunun mutluluğunu yaşıyoruz" diye konuştu.

 

NEDEN TPO MEMBRAN
Kabil, "Neden  TPO membran kullanılmalı?" sorusunu ise şöyle cevaplandırdı:
"TPO membran, çevre dostudur, içinde ağır metaller ve plastifiyanlar bulunmaz. Multiplan tesislerinde üretilen TPO membranlar, diğer markalı  TPO mebranlara  göre daha yumuşak ve esnektir. Detaylarda daha rahat uygulanabilir. Multiplan TPO Membranlar içerdikleri kaliteli alev geciktiricilerin yardımıyla zor alev alır. Yangın esnasında ise toksit duman oluşturmaz. Yüksek sıcaklıklarda gaz çıkarmaz ve bu özelliğiyle de mükemmel bir kaynak sağlar. Düşük kaynak sıcaklığında tam yapışma sağlar. Bu sayede daha az enerji ile daha yüksek kaynak yapma imkanı yakalanır. Özellikle sıcak iklim koşulları için ideal bir su izolasyon malzemesidir."

Web Tasarım - Acıbadem Medya