Yazdır Büyült Küçült
24-08-2011 Multiplan Ukrayna Pazarında

Nuh Group bünyesinde  faaliyet gösteren Multiplan Yalıtım Sistemleri Azerbaycan, Almanya Hırvatistan'ın ardından Ukrayna pazarına da açıldı. 70 bin dolarlık ihracatın ilk ayağı perşembe günü yapıldı.

2008 yılından bu yana Nuh Group bünyesinde faaliyet gösteren ve kısa süre içerisinde adını yurtiçi ve yurtdışı pazarında duyurma başarısı gösteren Multiplan Yalıtım Sistamleri Azerbaycan, Almanya Hırvatistan'dan sonra Ukrayna'ya da ihracat yapmaya başladı. Ukrayna'nın başkenti Kiev'de yapımı devam eden metro inşaası için BA/T tipi tünel membran malzemesinin ilk ayağını perşembe günü gönderen Multiplan Yalıtım Sisteminde hedef Ukrayna pazarında kalıcı olmak.

 

70 BİN DOLARLIK İHRACAT

Ukrayna'ya ilk defa ihracat yaptıklarını söyleyen Multiplan Yalıtım Sistemleri İhracat Sorumlusu Ertuğrul Celep,"2008 yılında faaliyete geçen ve yeni yeni yurtdışına açılan firmamız Almanya, Azerbaycan ve Hırvastistan'ın ardından sürekli yeni pazarlar arayışı içerisindeydi. Bu konuda sürekli yurt dışında faaliyet gösteren firmalarla irtibat halinde olduk ve yaptığımız çalışmaların sonucunu da yavaş yavaş almaya başladık. Bugün itibariyle Ukrayna'ya ilk ürünlerimizi göndermiş bulunmaktayız. 180 bin metrekare BA/T tipi membran ihracatımızın ilk ayağı olan 9 bin metrekare BA/T tipi tünel membranımızı tırlarımıza yükledik ve Ukrayna'ya yolladık" dedi.

 

AMAÇ KALICI OLMAK

Multiplan Yalıtım Sistemleri olarak bundan sonraki süreçteki hedefleri hakkında da bilgi veren İhracat Sorumlusu Celep, "Firma olarak bundan sonraki hedeflerimiz Ukrayna'da kalıcı olmak ve pazar hacmimizi artırmak. Ayrıca Ukrayna ve diğer ihracat yaptığımız ülkeler yanısıra yüzde yüz Türk malı olan membranımızı başta Bulgaristan olmak üzere tüm Balkan ülkelerine, Avrupa'nın diğer ülkelerine ve Ortadoğu ülkelerine ihraç etmek. Amacımız yüzde yüz Türk malı olan membranımızı tüm dünyada kullanır hale getirmek. Bu doğrultuda da çalışmalarımıza hız veriyoruz" diye konuştu.

 

Web Tasarım - Acıbadem Medya