Yazdır Büyült Küçült
26-05-2017 FM APPROVAL SERTİFİKASIMULTİPLAN TPO/FPO ÇATI MEMBRANLARININ KALİTESİ, FM APPROVAL SERTİFİKASI İLE BİR KEZ DAHA TESCİLLENDİ


Enerji ve yalıtım sistemleri alanında Türkiye’nin global markası Multiplan, dünyanın en iyi mülkiyet sigorta firması olarak kabul edilen FM Global tarafından, ‘FM Onay’ sertifikasına layık görüldü.
Multiplan markalı tek yerli üretim olan TPO/FPO çatı membranları, dünyanın en önemli belgelendirme ve sigorta kuruluşu tarafından yapılan uzun, zorlu testler ve üretim tesisinde yapılan denetimleri başarıyla tamamlayarak,  FM Onay sertifikası almaya hak kazandı.
“Global başarı ve güven belgemiz”
Multiplan Enerji ve Yalıtım Sistemleri Yönetim Kurulu Üyesi M. Nazım Yavuz, FM Onay sertifikasını almaktan mutluluk duyduklarını belirterek şunları söyledi:
“Dünyanın çeşitli ülkelerine ihracat gerçekleştiriyoruz, akredite laboratuvarlarımızda gerçekleştirdiğimiz kalite testlerinin yanı sıra ilgili ülkelerde talep edilen kalite sertifikaları da alıyoruz. Almanya’dan almış olduğumuz yangın sertifikaları ve ABD den alınmış olan FM global sertifikaları bunların son örnekleridir. Bu sertifikalar, Multiplan’ın global ölçekteki başarısını ve sağladığı güvenin kanıtlarıdır.”
FM Global
FM Global firması, FM Onay Sertifikası ile dünyada endüstriyel ve ticari ürünler için hasar önleme konusunda belgelendirme ve test hizmetlerini sunmaktadır. Uluslararası tanınmış ve kabul görmüş FM Onay Sertifikası, bir ürün ya da hizmetin objektif olarak test edildiğini ve en yüksek uluslararası standartlara uygun olduğunu müşterilerine garanti eder. FM Onay süreci, üretici talebi ile başlayıp, inceleme, testler, ilk denetim, raporlama, FM Onay işaretlemesi, listeleme ve takip denetimi ile devam eden uzun ve zorlu bir süreçtir.

 

FM Onay Süreci
FM Approvals, üçüncü taraf test ve belgelendirme hizmetleri konusunda uluslararası bir liderdir. Bilimsel araştırmalar ve testlerin yanı sıra yüz yıldan uzun deneyimle desteklenen dünya çapında bir belgelendirme süreci kullanarak,  mal hasarını önleme ürün ve hizmetlerinin, ticari ve endüstriyel tesislerde kullanılmak üzere en yüksek kalite, teknik bütünlük ve performans standartlarına uygun olmasını sağlar.
Hali hazırda TSE ve CE standartlarına uygun olarak üretim yapan Multiplan, Aşağıdaki FM  testlerinden de başarıyla geçerek ürünlerinin güvenilirliğini FM onayıyla  taçlandırmıştır.
FM 4470 nolu standardına göre;

  • Yangına Dayanım
  • Dolu Tanelerine Dayanım
  • Su Kaçak Testi
  • Ayak Trafiğine Dayanım
  • Isı Hasar Testi
  • Korozyon Direnci
  • Rüzgar Direnci
Web Tasarım - Acıbadem Medya